Jak dbac o zdrowie dziecka?

Jak dbac o zdrowie dziecka?

Lycopene- barwnej broń do walki z rakiem

Nowa powiedzenie stulecia został „Szklanka soku z arbuza dziennie trzyma lekarza z dala”. Wysoce sporna bycia warzyw niż owoców, arbuz jest bardzo pożywna i pełen fitochemicznych, likopenu. Silne dane wspierające z kilku badań sugerują, że likopen stanowi istotną ochronę przed chorobami układu krążenia i nowotwory. Wyobraź sobie jedzenia ostre, soczyste kawałek arbuza na gorący letni dzień i odbieranie wielkie korzyści dla zdrowia w tym samym czasie. To jeden z niewielu produktów, które zawierają likopen w dużych ilościach . Inne dobre źródła likopenu obejmują pomidory, czerwony i różowy grejpfrut, guawa.

Choroby układu krążenia i nowotwory są głównymi przyczynami zgonów w wielu krajach rozwiniętych. Niedobór witaminy A może prowadzić do ślepoty nocnej i xerophthalmia, choroby oczu występuje głównie u dzieci. Jest to poważny problem w wielu regionach, takich jak Afryka, Azja, Ameryka Łacińska, a nawet w Stanach Zjednoczonych, gdzie 30% populacji konsumuje mniej niż 70% zalecanej witaminy A przydziałami diety. Znaczna ilość dowodów sugeruje, że arbuz jest jednym z najbogatszych źródeł likopenu, witaminy A, B6 i witamina C. Likopen jest karotenoidów bez prowitamina A aktywność występującego w dużym stężeniu w małym zestaw pokarmów roślinnych. Ma znaczny potencjał antyoksydacyjny in vitro i może odgrywać rolę w zapobieganiu raka prostaty i chorób układu sercowo-naczyniowego u ludzi.

Badania epidemiologiczne wykazały odwrotną związek pomiędzy dietą ryzyko raka prostaty i likopen. Badania kliniczne prowadzone w celu badania biologiczne i kliniczne efekty suplementacji likopenu u pacjentów z rozpoznaniem raka prostaty, sugeruje, że 30 mg likopenu pobierane codziennie przez 3 tygodnie, może być wystarczająca do modulacji raka prostaty.
Artykuł napisany przez: ile kosztuje ac