Dlaczego warto regularnie odwiedzać basen

Dlaczego warto regularnie odwiedzać basen

Pływanie to doskonała forma ruchu, która ma doskonałe właściwości dla całego ciała. Basen otwiera nam szereg możliwości: od klasycznego pływania, po szalenie skuteczny aquaaerobic.
Pływanie można śmiało wrzucić do jednego worka z bieganiem oraz jazdy na rowerze. To ćwiczenia aerobowe, dostarczające dużą dawkę tlenu, ale także pomagające walczyć z nadwagą.
Jakie korzyści daje regularne pływanie

Kształtuje sylwetkę ? pływanie pomaga w walce z cellulitem, kształtuje mięśnie i podkreśla ich widoczność. Pływanie można uprawiać także przy chorobach kręgosłupa (wówczas należy wybrać pływanie grzbietowe).

Odchudza ? aby zobaczyć efekty odchudzające po pierwsze musimy zadbać o technikę pływania a po drugie być systematycznym i spędzić w wodzie odpowiednią ilość czasu.

Polecamy także zajęcia aquaaerobicu, na które mogą uczęszczać nawet osoby nie potrafiące pływać. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pomagają utrzymać sylwetkęhttp://auto-naprawa-gaz.pl/serwis-instalacji-gazowych-lpg/ w doskonałym stanie. By uzyskać widoczne efekty warto odwiedzać basen przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu. Ważna jest po prostu regularność.Artykuł dzięki: