Dlaczego warto używać dermokosmetyków?

Dlaczego warto używać dermokosmetyków?

Chyba każdemu z nas choć częściowo obiło się o uszy pojęcie dermokosmetyki.https://giolli.pl/o-nas/ Zyskują one coraz bardziej na popularności. Polecane są osobom, których skóra przysparza wielu różnego typu problemów. Można je kupić w aptekach i renomowanych drogeriach. Na czym polega ich fenomen?
Dermokosmetyki to połączenie tradycyjnych kosmetyków ze specjalnego przeznaczenia środkami medycznymi. Poleca się je do specjalistycznej pielęgnacji skóry z problemami, np. przesuszonej czy wrażliwej.

Są to najczęściej kremy do codziennego użytku, maści, balsamy, preparaty przeciw starzeniu się skóry oraz nawilżające. Są też serie dedykowane konkretnym problemom skórnym.
Skład dermokosmetyków
Głównym składnikiem dermokosmetyków są substancje aktywne biologicznie. Ich działanie przypomina leki, ale są przeznaczone tylko do użytku zewnętrznego. W większości w składzie znajdziemy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy, m.in.: witaminę C, E czy z grupy B.ashwagandha swanson ważne są także retinoidy oraz lipidy, wzbogacone o szereg naturalnych substancji roślinnych, np. soja, miłorząb, lawenda czy zielona herbata.Artykuł dzięki: https://transtompulawy.pl/uslugi/rozbiorki-i-wyburzenia/