Jak dbać o kręcone włosy?

Jak dbać o kręcone włosy?

Loki i fale na włosach potrafią dodać atrakcyjności. Tego rodzaju czupryna sprawia bowiem, że ich właścicielka prezentuje się dużo bardziej kobieco. By jednak z takiego typu kosmyków być zadowolonym, warto zastosowaćinstalacje gazowe lpg Toruń kilka podstawowych zasad dotyczących ich pielęgnacji.
Parę niezbędnych kroków
Jeżeli masz typowe włosy kręcone, zauważyłaś z pewnością, iż im częściej je myjesz, tym bardziej się puszą. By uniknąć nieestetycznego efektu potarganych i natapirowanych włosów, warto ograniczyć ich mycie do minimum. Staraj się poddawać je kąpieli najrzadziej jak to realne.

Gdy zaś już wsadzisz głowę pod prysznic, spłukuj swe loki przechylając głowę w dół. To pozwoli uniknąć zaplatania kosmyków i umożliwi ich bezproblemowe rozczesywanie. Fryzjerzy zalecają mycie kręconych włosów w letniej wodzie, a nawet chłodnej, na pewno odpada gorący strumień, który prowadzi do znaczącego rozchylenia się łusek.
Dodatkowe wskazówki
Nie ma sensu czekać na uczesanie włosów po myciu do momentu aż wyschną. Lepiej będzie przeczesać kosmyki, gdy czupryna jest jeszcze wilgotna. Idealnym narzędziem do czesania loków będą grzebienie zaparat tlenowy przenośny szeroko rozmieszczonymi igłami. Włosy mokre, typowo kręcone, trzeba jednakże wycierać ręcznikiem, a jeśli preferujesz także suszenie suszarką, to skorzystaj z dyfuzora i zimnego strumienia powietrza.Artykuł dzięki: wieńce cmentarz na marysinie