Jak zlikwidować opuchliznę twarzy?

Jak zlikwidować opuchliznę twarzy?

Twoja twarz co jakiś czas wydaje się być mocno opuchnięta? Nie wiesz, jak z tym walczyć i z czego ten nieestetyczny defekt kosmetyczny wynika? Poczytaj nasz wirtualny poradnik, a rozwiejemy wszelkie Twe wątpliwości oraz podpowiemy, jakiego typuwyburzenia lubelskie przyczyny mogą stać za opuchlizną twarzy. Doradzimy również, jak się tego skutecznie i trwale pozbyć.
Bardzo często opuchnięta buzia to następstwo rozmaitych problemów natury zdrowotnej, a dokładniej wielorakich alergii, uczuleń, bólu zębów, uszu czy problemów z gardłem. Niekiedy to efekt silnych migren czy też podrażnień skórnych. Jeżeli mamy niewłaściwą dietę bądź stronimy od aktywności fizycznej, również możemy spodziewać się charakterystycznych obrzmień, zwłaszcza w okolicy oczu. Poduszki pod oczami świadczą o tym, że doszło do zastojów limfy w podskórnych tkankach, a więc że nie przykładamy się do rozsądnego i zbilansowanego odżywiania oraz nie mamy ruchu.
Idealny sposobem na redukcję opuchlizny na twarzy jest regularne wykonywanie automasażu. To ma ogromne znaczenie zwłaszcza w rejonie likwidacji obrzmień pod oczami. Kilkanaście sekund lekko głaszczmy powieki stosując do tego wyłącznie opuszki palców, zbędne są jakiekolwiek gadżety typu masażer.

Środkowym palcem uciskajmy następnie okolice powiek, robiąc to punktowo. Zacznij od powieki górnej, dopiero później zejdź do dolnej. Zawsze zaleca się robić masaż w stronę od skroni do nosa.
Przydatny w walce z opuchlizną będzie bez wątpienia kompres z herbaty. Weź dwa woreczki i połóż je na poduszeczki pod oczami. Od razu znikną. Pamiętaj tylko, żeby kompres nie był zbyt gorący. Podobne działanie wykazuje także kompres z rumianku, który jest rośliną cechującą się właściwościami łagodzącymi.Artykuł dzięki: