Jaki krem dla dwudziestolatek

Jaki krem dla dwudziestolatek

Wchodząc do dowolnej drogerii, czy apteki, możesz znaleźć szereg rozmaitych kremów dla kobiet. Wydziela się kremy pod oczy, na dzień, na noc, serum, koncentraty i emulsje. W obrębie tych wszystkich rodzajów specyfików pielęgnacyjnych występuje jednakże zasadnicza selekcja pod względem kategorii wiekowej. Jedną z charakterystycznych grup dla których można znaleźć kremy jest przedział dwadzieścia – trzydzieści lat.
Dlaczego krem dla młodych?
Niekoniecznie dojrzała, starsza skóra wymaga stosownej pielęgnacji kremem. Właściwie dostosowane emulsje przydadzą się nawet młodym kobietom, które są między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia.

W tym okresie bowiem dochodzi do znaczącego spowolnienia procesów odnowy komórkowej, a zatem zmniejsza się wyraźnie produkcja kolagenu, więc wraz z wieloma czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV, silny wiatr, czy też wysoka temperatura, skóra staje się coraz mniej jędrna i mało elastyczna. Krem – odpowiednio dobrany – może natomiast zredukować te niekorzystne skutki.
Jaki rodzaj?
Idealnym rodzajem kremu dla skóry między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia jest emulsja ochronna pełna witaminy C, witaminy E, flawonoidów oraz karotenoidów. Dodatkowo, krem powinien mieć też filtr przeciwsłoneczny, jaki nie dopuszcza do tworzenia się zmarszczek. Idealnie sprawdzają się dla tak młodych cer specyfiki z kwasami owocowymi. Niektóre panie borykają się nawet po dwudziestym roku życia z problemami cery trądzikowej, dlatego istotne jest zastosowanie w ich przypadku preparatów z kwasem salicylowym oraz cynkiem.Artykuł dzięki: wieńce cmentarz wojskowy