Sprawdzone metody walki z łamliwymi paznokciami

Sprawdzone metody walki z łamliwymi paznokciami

Nie możesz poradzić sobie z nadmiernie łamiącymi się paznokciami? Zapraszamy Cię do lektury niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak wzmocnić płytkę w sposób naturalny, niekoniecznie wydając na ten cel krocie.
Olejek rycynowy
To od dawna sprawdzona metoda, która utwardza płytkę. Wystarczy regularnie smarować olejkiem paznokcie przed snem oraz pocierać nim skórki dookoła płytki. W przypadku bardzo łamliwych paznokci, zaleca się zastosowanie specyfiku dwukrotnie w ciągu dnia.
Oliwa z oliwek
Dobrej jakości oliwa z pewnością przyda się jako główny składnik kąpieli dla naszych paznokci. Dodajemy do niej niewielką ilość soku z cytryny, a później w takiej mieszaninie moczymy dłonie parę minut. Na koniec dokładnie suszymy je i wcieramy krem nawilżający.
Ocet jabłkowy
Ocet z jabłek to bio produkt bogaty w żelazo, wapń, magnez i potas.

Mieszamy go z wodą, stosując takie same proporcje obu składników, a następnie wkładamy dłonie w miseczkę z powstałym roztworem. Poza tym, że ocet wzmacnia płytkę paznokci, dodatkowo likwiduje wszystkie stany infekcyjne i zakażenia.
Olejek herbaciany
Mieszamy pół łyżeczki witaminy E i kilka kropelek olejku herbacianego. Wmasowujemy roztwór w każdy paznokieć z osobna. Niech taki masażmigracja do chmury Warszawa potrwa parę minut. Później dłonie opłukujemy w letniej wodzie i wycieramy. Na koniec smarujemy kremem.Artykuł dzięki: